Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pliki te nie przechowują żadnych danych osobowych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Rozumiem

Góra Chrobrego - rekreacja latem i zimą

AtrakcjeLetnie KameryStoki na żywo  

Kodeks narciarski

 

  1.  Wzgląd na inne osobym: Każdy narciarz powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa ani szkody dla innej osoby.
  2. Panowanie nad szybkością i sposobem jazdy: Narciarz powinien zjeżdżać z szybkością dostosowaną do swoich umiejętności oraz rodzaju i stanu trasy i warunków atmosferycznych.
  3. Wybór kierunku jazdy: Narciarz zjeżdżając z góry, dysponując większą możliwością wyboru trasy zjazdu musi ustalić taki tor jazdy, aby nie zagrażać narciarzowi przed nim jadącemu.
  4. Wyprzedzanie: Wyprzedzać można zarówno po stronie dostokowej jak i odstokowej, po stronie lewej lub prawej, lecz w takiej odległości, która nie ograniczy wyprzedzanemu swobody.
  5. Przejazd przez skrzyżowanie tras narciarskich :Narciarz zaczynając zjazd na trasie lub pólku narciarskim powinien sprawdzić patrząc w górę, w dół, czy nie sprowokuje tym niebezpieczeństwa dla siebie i innych. Identyczne postępowanie obowiązuje po każdym, nawet chwilowym zatrzymaniu się na trasie lub stoku.
  6. Zatrzymanie się: Należy unikać zatrzymania się na trasie zjazdu, zwłaszcza w miejscach zwężeń i miejscach o ograniczonej widoczności. Po ewentualnym upadku narciarz winien usunąć się z toru jazdy możliwie jak najszybciej.
  7. Podejście: Narciarz powinien podchodzić tylko poboczem trasy, a w przypadku złej widoczności powinien zejść zupełnie z trasy. Takie samo zachowanie obowiązuje narciarzy, którzy pieszo schodzą w dół.
  8. Przestrzeganie znaków narciarskich: Każdy narciarz winien stosować się do znaków narciarskich ustawionych na trasach.
  9. Wypadki: W razie wypadku każdy, kto znajdzie się w pobliżu winien poszkodowanemu służyć pomocą.
  10. Stwierdzenie tożsamości: Każdy, obojętnie czy sprawca wypadku, poszkodowany, czy też świadek - muszą w razie wypadku podać swoje dane osobowe.