Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pliki te nie przechowują żadnych danych osobowych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Rozumiem

Góra Chrobrego - rekreacja latem i zimą

AtrakcjeLetnie KameryStoki na żywo  

Park linowy

Wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku zapraszamy do Parku Linowego Chrobry. Zespół wykwalifikowanych instruktorów zadba o Państwa bezpieczeństwo oraz dobrą zabawę .

Park linowy to konstrukcja zamontowana na drzewach, która służy do bezpiecznej zabawy na wysokości. To jest najbezpieczniejsze uprawianie rekreacji ruchowej  zbliżone do alpinizmu. Na przeszkodach parku linowego bawić się mogą wszyscy. Nie wymagane jest żadne doświadczenie i obycie ze sprzętem alpinistycznym. Nad bezpieczeństwem czuwają przeszkoleni instruktorzy. Parki linowe zapewniają niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek. To wszystko na świeżym powietrzu na terenie lasu miejskiego. Zabawa zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

( kliknij, aby przeczytać więcej )

PARKI LINOWY - JAK TO WYGLĄDA?

Pomiędzy drzewami powieszone są różne przeszkody wykonane z drewna, lin stalowych, lin z tworzywa sztucznego lub siatki. Do najczęściej występujących można zaliczyć wiszące kładki, belki powieszone na linkach, linki w kształcie litery U, zjazdy tyrolskie, przejścia po sieciach, skoki na linie. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa dodatkowo rozciągnięta jest lina stalowa służąca do asekuracji. To do tej liny musimy być zawsze przypięci specjalistycznym sprzętem. Aby dowiedzieć się więcej o asekuracji każdy uczestnik zostaje przeszkolony przez wyszkolony personel w kilka minut.

W celu przejścia z przeszkody na przeszkodę na drzewach zamontowane są podesty. Można na nich także odpocząć przed następnymi trudnościami. Park linowy Chrobry posiada kilka tras, każda z nich składa się z kilkunastu różnych przeszkód zaprojektowanych tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.Przygotowane trasy są o różnym stopniu trudności: łatwym, średnim i trudnym, a trasa dla najmłodszych dzieci zabezpieczona siatkami asekuracyjnymi. Dlatego nawet osoby, które nie mają silnych rąk, nie uprawiają żadnego sportu także dadzą radę przejść łatwiejsze trasy. To nie znaczy, że twardziele i miłośnicy wysiłku, adrenaliny nie znajdą czegoś dla siebie. Na czerwonej trasie można sprawdzić się przechodząc na rękach po wiszącej kilka metrów  nad ziemią drabinie, przejść po linach gdzie dla podparcia nóg mamy tylko węzły, albo po huśtających się strzemionach.

PARK LINOWY - TRASY

TRASA MALUCH ŻÓŁTA 

Przeznaczona dla najmłodszych dzieci, z siatkami asekuracyjnymi.

TRASA ŁATWA ZIELONA        

Atrakcja składa się z 15 przeszkód i zalecana jest na początku dla dzieci  od 7 lat.

TRASA ŚREDNIA NIEBIESKA  

Polecana dla starszych dzieci i osób dorosłych. Do przejścia 14 przeszkód o średnim stopniu trudności.

TRASA TRUDNA CZERWONA 

Trasa zbudowana z 16 przeszkód. Przeznaczona jest dla tych, którzy bez trudu pokonują już pozostałe trasy i oczekują nowych wyzwań. Jej przejście daje dużo satysfakcji.

W naszym parku zachęcamy także do zjazdu TYROLKĄ - czyli zjazdu po linie o długości ponad 100 metrów.

Wielkość naszego parku linowego to 61 przeszkód o łącznej długości 516 metrów, zawieszona na wysokości od 1,5 do 12 metrów.

Warunkiem korzystania z tras przez osoby nieletnie jest podpisanie przez rodzica lub prawnego opiekuna oświadczenia.

Wzór oświadczenia dostępny jest na naszej stronie, a także na miejscu w kasie.

 

 

 

Błąd ładowania zdjęcia Błąd ładowania zdjęcia Błąd ładowania zdjęcia Błąd ładowania zdjęcia Błąd ładowania zdjęcia Błąd ładowania zdjęcia Błąd ładowania zdjęcia Błąd ładowania zdjęcia Błąd ładowania zdjęcia Błąd ładowania zdjęcia Błąd ładowania zdjęcia Błąd ładowania zdjęcia